Kategorie

Doprava v Praze ZDARMA

Novinky

 • Obrázek
  Siemens WM14UQ61EU

  Pračka s předním plněním iSensoric, 9 kg, 1400 ot./min.,...

  19 790 Kč
 • Obrázek
  Bosch SMV4HVX31E

  Plně vestavná myčka nádobí 60 cm, 9.5 l, 0.92 kWh, Home...

  14 990 Kč
 • Obrázek
  Bosch BBS81PET

  Tyčový aku vysavač Bosch Unlimited ProAnimal, Systém...

  14 990 Kč
 • Obrázek
  Bosch WAU24T60BY

  Pračka s předním plněním 9 kg, 1200 ot/min.,...

  11 990 Kč
 • Obrázek
  Siemens SR55ZS11ME

  Vestavná myčka 45 cm, 9,5 l, 0,656 kWh, sušení Zeolith®,...

  19 790 Kč
Všechny novinky

Příplatek na ekologickou likvidaci starých spotřebičů

 

 

  Vážení zákazníci, 

dne 13. srpna 2005 vstoupila v platnost novela zákona č. 185/2001 Sb. o odpadech, která se týka elektrických a elektronických zařízení a v konečném důsledku se také dotkne konečných spotřebitelů. Účelem novely je prevence vzniku odpadních elektrických a elektronických zařízení a snížení odpadu, který z těchto zařízení vzniká, opětovným použitím a recyklací použitého elektrozařízení.

Všem výrobcům a dovozcům elektrospotřebičů s novelou vznikla povinnost finančně přispívat do kolektivního systému, ze kterého bude recyklace starších výrobků, tzv. historického odpadu, financována. Tento finanční příspěvek mají možnost uvádět odděleně na všech prodejních dokladech k novému zboží. Pro koncové prodejce z toho vyplývá povinnost informovat spotřebitele o tom, že ceny zakoupeného zboží zahrnují poplatek za likvidaci historických elektrozařízení. Na prodejních dokladech se objeví zcela nová samostatná položka, která zákazníkům sdělí jaká část kupní ceny bude použita k úhradě nákladů na recyklaci historického elektrozařízení.

K cenám spotřebičů je tedy připočítán příspěvek (viz dále) na likvidaci historických elektrozařízení, a to počínaje dnem 1.9.2005. 

 
  Výše příplatků: Bílá technika: 

219,– Kč s DPH – Chlazení (velké chladicí zařízení, chladničky, kombinace chladničky a mrazničky, mrazničky, ostatní velká zařízení používaná pro chlazení, uchovávání a skladování potravin). 

66,– Kč s DPH – Velké domácí spotřebiče (pračky, sušičky, myčky nádobí, pečící zařízení, elektrické sporáky, elektrické plotny mimo sklokeramiku, ostatní velká zařízení používaná k vaření a jinému zpracování potravin, topení a ohřev vody nad 30kg, klimatizace, ostatní velké domácí spotřebiče v jiné podskupině neuvedené. 

12,– Kč s DPH – Vysavače (vysavače, čistící stroje na koberce, ostatní zařízení pro čištění, mimo AKU), mikrovlnné trouby, odsavače, sklokeramické desky, topení a ohřev vody od 10kg do 30kg.

3,– Kč s DPH – Malé domácí spotřebiče (žehličky, mandlování a další péči o oděvy, topinkovače, fritovací hrnce, mlýnky, kávovary, el. otvíráky, elektrické nože, spotřebiče pro stříhání vlasů, sušení vlasů, čištění zubů, holení, masáže, péči o tělo, hodiny, budíky, měření, čas, váhy, ventilátory, vařiče elektrické malé, AKU vysavače, topení a ohřev vody do 10kg. 

Spotřební elektronika: 

4,– Kč s DPH – Analogové fotoaparáty, sluchátka, dálkové ovladače, mikrofony, komponenty zabezpečovacích systémů (čidla, ústředny apod.), komponenty pro satelitní a televizní příjem (mimo TV, SAT a DVBT přijímače), adaptéry, nabíječky, časové spínače proudu, el. Ladičky 

10,– Kč s DPH – Osobní přehrávače (discmany, walkmany, MP3 přehrávače, MP3 HD přehrávače), digitální fotoaparáty, radiopřijímače, radiobudíky, baby sittery (el. chůvy), samostatné fotoblesky, samostatné el. poháněné teleobjektivy, sady autoreproduktorů 

30,– Kč s DPH – Videokamery, komponenty car audio (autorádia, CD měniče, navigační systémy, zesilovače, subwoofery), GPS, přenosné radiomagnetofony, sady reproduktorů, herní konzole 

61,– Kč s DPH Kč – Televize do úhlopříčky 21“ (55 cm) včetně, DVD, video přehrávače a rekordéry, mikro/mini/midi věže, hifi komponenty (zesilovače, receivery, tunery, CD přehrávače, gramofony, kazetové magnetofony), SAT a DVBT přijímače, dataprojektory, elektrické a elektronické hudební nástroje, zesilovače pro hudební nástroje 

101,– Kč s DPH – domácí kina (DVD mechanika, tuner a zesilovač vše integrované v jeden celek včetně sady reproduktorů, bez TV) 

202,– Kč s DPH Kč – Televize s úhlopříčkou nad 21“